GLPI Project - en to ru_RU translation catalogue (175 entries)

en: Dashboard
ru_RU: Панель отчетов

en: Tickets
ru_RU: Заявки

en: Reports
ru_RU: Отчеты

en: Charts
ru_RU: Диаграммы

en: Home
ru_RU: Домой

en: Tickets Statistics
ru_RU: Статистика заявок

en: by Technician
ru_RU: По специалисту

en: by Requester
ru_RU: По заказчику

en: by Date
ru_RU: По дате

en: Overall
ru_RU: Общий

en: Today
ru_RU: Сегодня

en: Total
ru_RU: Всего

en: users
ru_RU: пользователи

en: active
ru_RU: активно

en: Tickets Evolution
ru_RU: Рост заявок

en: Tickets by Status
ru_RU: Заявки по статусу

en: Tickets by Entity
ru_RU: Заявки по организации

en: Tickets by Category
ru_RU: Заявки по категории

en: Daily Evolution
ru_RU: Ежедневный рост

en: Tickets Total
ru_RU: Всего заявок

en: by Entity
ru_RU: По организации

en: TOP 10 - Requester
ru_RU: Топ 10 заказчиков

en: Entity
ru_RU: Организация

en: Open Tickets
ru_RU: Открытые заявки

en: Today Tickets
ru_RU: Заявки сегодня

en: by Group
ru_RU: По группе

en: Group
ru_RU: Группа

en: Satisfaction
ru_RU: Удовлетворенность

en: Late
ru_RU: Просрочено

en: Opened Tickets by Status
ru_RU: Открыто заявок, по статусу

en: Last Tickets
ru_RU: Последние заявки

en: All
ru_RU: Все

en: New version
ru_RU: Новая версия

en: avaliable
ru_RU: доступно

en: January
ru_RU: Январь

en: February
ru_RU: Февраль

en: March
ru_RU: Март

en: April
ru_RU: Апрель

en: May
ru_RU: Май

en: June
ru_RU: Июнь

en: July
ru_RU: Июль

en: August
ru_RU: Август

en: September
ru_RU: Сентябрь

en: October
ru_RU: Октябрь

en: November
ru_RU: Ноябрь

en: December
ru_RU: Декабрь

en: Sunday
ru_RU: Воскресенье

en: Monday
ru_RU: Понедельник

en: Tuesday
ru_RU: Вторник

en: Wednesday
ru_RU: Среда

en: Thursday
ru_RU: Четверг

en: Friday
ru_RU: Пятница

en: Saturday
ru_RU: Суббота

en: Consult
ru_RU: Показать

en: Clean
ru_RU: Очистить

en: No ticket found
ru_RU: Заявоки не найдены

en: Select a technician
ru_RU: Выберите специалиста

en: Select a requester
ru_RU: Выберите заказчика

en: Title
ru_RU: Заголовок

en: Opening date
ru_RU: Дата открытия

en: Close date
ru_RU: Дата закрытия

en: Technician | Technicians
ru_RU[0]: Специалист
ru_RU[1]: Cпециалисты

en: Closed
ru_RU: Закрыто

en: Previous
ru_RU: Предыдущее

en: Next
ru_RU: Далее

en: Requester
ru_RU: Заказчик

en: Opened
ru_RU: Открыто

en: Period
ru_RU: Период

en: Yesterday
ru_RU: Вчера

en: Last 7 days
ru_RU: Последние 7 дней

en: Last 15 days
ru_RU: Последние 15 дней

en: Last 30 days
ru_RU: Последние 30 дней

en: Last 90 days
ru_RU: Последние 90 дней

en: Last 180 days
ru_RU: Последние 180 дней

en: Last 3 months
ru_RU: Последние 3 месяца

en: Select a entity
ru_RU: Выберите организацию

en: Select a group
ru_RU: Выберите группу

en: Version
ru_RU: Версия

en: Developed by
ru_RU: Разработал

en: User rights management
ru_RU: Управление правами пользователя

en: Tab display
ru_RU: Сменить отображение

en: Tickets by Source
ru_RU: Заявки по источнику

en: Last Events
ru_RU: Последние события

en: Logged Users
ru_RU: Пользователей активно

en: Computers by Operating System
ru_RU: Компьютеры по операционной системе

en: Computers by Type
ru_RU: Компьютеры по типу

en: Quantity
ru_RU: Количество

en: Monitors by Manufacturer
ru_RU: Мониторы по производителю

en: Monitors by Model
ru_RU: Мониторы по модели

en: Printers by Manufacturer
ru_RU: Принтеры по производителю

en: Printers by Model
ru_RU: Принтеры по модели

en: Networkequipments by Manufacturer
ru_RU: Сетевое оборудование по производителю

en: Networkequipments by Model
ru_RU: Сетевое оборудование по модели

en: Phones by Manufacturer
ru_RU: Сетевое оборудование по производителю

en: Phones by Model
ru_RU: Телефоны по модели

en: Peripherals by Manufacturer
ru_RU: Периферия по производителю

en: Peripherals by Model
ru_RU: Периферия по модели

en: Top 10 - Software Vendors
ru_RU: Топ 10 производителей ПО

en: Top 10 - Software Install
ru_RU: Топ 10 установок ПО

en: Cartridges by Manufacturer
ru_RU: Картриджи по производителю

en: Used
ru_RU: Использовано

en: Assets by Type
ru_RU: Оборудование по типу

en: Unknown
ru_RU: Неизвестно

en: Computer
ru_RU: Компьютеры

en: Monitor
ru_RU: Мониторы

en: Printer
ru_RU: Принтеры

en: Networkequipment
ru_RU: Сетевое оборудование

en: Phone
ru_RU: Телефоны

en: Peripheral
ru_RU: Периферия

en: Map
ru_RU: Карта

en: Tickets Map
ru_RU: Карта заявок

en: Fill in entities: address, city, state and country.
ru_RU: Заполните в организации: адрес, город, область и страну.

en: Select
ru_RU: Выбрать

en: by Category
ru_RU: По категории

en: Select a category
ru_RU: Выбрать категорию

en: by Location
ru_RU: По местоположению

en: Select a location
ru_RU: Выберите местоположение

en: Welcome
ru_RU: Добро пожаловать

en: Select a asset
ru_RU: Выберите оборудование

en: by Assets
ru_RU: По оборудованию

en: Print
ru_RU: Печать

en: by SLA
ru_RU: По SLA

en: Select a SLA
ru_RU: Выберите SLA

en: Current
ru_RU: Текущий

en: Current year
ru_RU: Текущий год

en: Period in index page
ru_RU: Период в индексной странице

en: Theme
ru_RU: Тема

en: by Type
ru_RU: По типу

en: Select a type
ru_RU: Выберите тип

en: Select a manufacturer
ru_RU: Выберите производителя

en: Weekly Tickets
ru_RU: Еженедельные заявки

en: Show/hide columns
ru_RU: Показать/скрыть столбцы

en: day
ru_RU: день

en: days
ru_RU: дней

en: Ticket Solving Period
ru_RU: Заявки по сроку решения

en: Open Tickets Age
ru_RU: Срок открытия заявки

en: My Dashboard
ru_RU: Моя панель

en: Tickets by Priority
ru_RU: Заявки по приоритету

en: Solved
ru_RU: Pешена

en: Tickets across time
ru_RU: Заявки по времени

en: Tickets by hour
ru_RU: Заявки по часам

en: Tickets by week day
ru_RU: Заявки по дням недели

en: Tickets by month
ru_RU: Заявки по месяцам

en: Due Date
ru_RU: Срок выполнения

en: Overdue
ru_RU: Просроченный

en: Within
ru_RU: Со сроком решения

en: Metrics
ru_RU: Метрика

en: Period for Metrics
ru_RU: Период метрики

en: Current month
ru_RU: Текущий месяц

en: Last 60 days
ru_RU: Последние 60 дней

en: Show Server info
ru_RU: Показать информацию о сервере

en: Tickets Page
ru_RU: Страница заявок

en: Widgets settings
ru_RU: Настройка элементов

en: Summary Report
ru_RU: Сводный отчет

en: Summary
ru_RU: Сводка

en: Response time
ru_RU: Время реагирования

en: Selected
ru_RU: Выбранный

en: Status in Tickets page
ru_RU: Статус на странице заявок

en: Layout
ru_RU: Макет

en: Background
ru_RU: Фон

en: Charts Theme
ru_RU: Тема графиков

en: Left side menu
ru_RU: Меню слева

en: Top menu
ru_RU: Верхнее меню

en: Info
ru_RU: Информация

en: Server Info
ru_RU: Информация о сервере

en: Popup
ru_RU: всплывающие уведомления

en: Enter the latitude and longitude in Administration -> Entities -> Dashboard Map
ru_RU: Введите долготу и широту в Администрирование -> Организации -> Карта панели отчетов

en: Google maps API key
ru_RU: Ключ API Google карт

en: Dashboard map
ru_RU: Карта панели отчетов

en: To configure Google maps
ru_RU: настроить ключ API

en: Create an API key
ru_RU: Создать ключ API

en: Paste your key bellow and save
ru_RU: Вставьте ваш ключ ниже и сохраните

en: accumulated
ru_RU: накопленный

en: Sons
ru_RU: Потомок

en: Task sum
ru_RU: Сумма задач
